RUSZYŁY ZAPISY NA LETNIE PÓŁKOLONIE 2024 !

Ściana wspinaczkowa

Sekcje wspinaczkowe

SEKCJE WSPINACZKOWE DLA DZIECI

Dlaczego warto zapisać dziecko na sekcję wspinaczkową?

Wspinaczka jako jeden z bardziej naturalnych sportów z łatwością przychodzi dzieciom, ich samoistną skłonność do wdrapywania się na przeszkody, drzewa warto pielęgnować i połączyć z nauką wspinania w odpowiednim etapie wiekowym. Wszechstronność ruchu we wspinaczce doskonale wpływa na fizyczny rozwój dziecka, a walka ze swoimi słabościami i pokonywanie coraz to trudniejszych dróg kształtuje wiarę we własne możliwości oraz pokazuje, że na sukces trzeba sobie ciężko zapracować. Wspinaczka z partnerem uczy dzieci odpowiedzialności i rozwagi.

Zajęcia sportowe w sekcji wspinaczkowej dziecięcej mają na celu naukę najprostszych działań wspinaczkowych oraz kształtowanie motywacji, odwagi i umiejętności samo asekuracji w formie zabawowo wspinaczkowej.

Jakie dzieci mogą uczęszczać na nasze zajęcia sportowe – sekcje wspinaczkowe?

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które miały już kontakt ze wspinaniem, wyraźnie im się to podoba i są zdecydowane uczestniczyć w regularnych treningach w grupie rówieśników jak i również dla dzieci, które do tej pory nigdy nie wspinały się i będzie ich to pierwszy kontakt ze wspinaczką. W zależności od poziomu wspinaczkowego przydzielimy dziecko do odpowiedniej grupy.

W zajęciach sekcyjnych mogą brać udział dzieci w wieku od 5 roku życia. Poziom zajęć dostosowany jest do możliwości i predyspozycji uczestników.

Dla grupy najmłodszej 5 i 6 latków przewidziane są zajęcia godzinne, dla dzieci starszych dwugodzinne. Zajęcia sportowe dla dzieci prowadzone są w małych maksymalnie 10 osobowych grupach.

SEKCJE WSPINACZKOWE DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy na prowadzone przez nas sekcje sportowe, na których będziesz doskonalić technikę wspinania oraz kształtować siłę i wytrzymałość, niezbędne do pokonywania coraz trudniejszych problemów wspinaczkowych, zarówno w skałach, jak i na sztucznej ścianie.

Dla osób dorosłych prowadzimy zajęcia w trzech grupach zaawansowania:

Początkującej:

Grupa początkująca przeznaczona jest dla osób, które dopiero rozpoczynają lub niedawno rozpoczęły swoją przygodę ze wspinaniem.

Średniozaawansowanej i zaawansowanej:

Jeśli wspinasz się od kilku lat na ściance i przestałeś zauważać postęp, albo uważasz, że jest zbyt wolny, wspinasz się w skałach na drogach z przedziału od VI do VI.2 i nie możesz przeskoczyć tej bariery, robisz trudniejsze drogi, ale uważasz, że możesz robić jeszcze trudniejsze, nie wiesz, jak rozpisać sobie prawidłowy trening lub brakuje Ci techniki? To dla Ciebie mamy dwie pozostałe grupy sekcji – średniozaawansowaną i zaawansowaną.

Dwugodzinne zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych.

TRENING PERSONALNY

Chcesz popracować nad swoją formą pod okiem instruktora, a nie masz czasu na regularne zajęcia sekcyjne? Preferujesz indywidualne treningi dopasowane do Twoich godzin pracy, Twoich potrzeb i Twojego czasu? Chcesz poprawić swoją technikę, siłę i wytrzymałość?

Proponujemy Ci trening personalny, którego najważniejszą cechą jest nacisk na indywidualne potrzeby i cele każdego z Was. Na każdy z treningów umawiasz się z instruktorem indywidualnie i wspólnie ustalacie dogodny termin spotkania. Po pierwszych zajęciach i rozpoznaniu Twoich potrzeb sporządzamy plan treningowy, nastawiony na realizację założonych celów i kształtowanie cech, które są Ci najbardziej potrzebne.

Zajęcia trwają zwykle od 1 do 2 godzin, tak aby w pełni zrealizować założenia każdej jednostki treningowej i odbywają się z częstotliwością zgodną z Twoimi preferencjami i potrzebami. Duży nacisk kładziemy na doskonalenie ruchu wspinaczkowego, który – gdy raz się go nauczysz – jest jak jazda na rowerze – zostaje do końca życia i pozwala cieszyć się wspinaczką w każdych warunkach.

FAQ Sekcje

Czy karty multisport obejmują zajęcia sekcyjne?

Nie, karty multisport uprawniają jedynie do jednego wejścia w ciągu dnia na zajęcia indywidualne na ścianie bądź też na fitnessie.

Czy jest wymagany swój sprzęt na sekcję wspinaczkową?

Nie, jedynie czego wymagamy to posiadanie własnego obuwia wspinaczkowego, pozostały sprzęt wypożyczamy na czas trwania zajęć.

Czy mogę kupować na zajęcia sekcyjne pojedyncze wejścia?

Nie, uczestnictwo w zajęciach sekcyjnych wiąże się z obowiązkowym wykupieniem karnetu.

Jeśli nie przyjdę na zajęcia, to są one „ściągane” mi z karnetu?

Nie – masz je do wykorzystania w czasie ważności karnetu, czyli możesz przyjść na zajęcia do innej grupy o podobnym poziomie zaawansowania, lub odebrać  niewykorzystane zajęcia sekcyjne w postaci zwykłego wejścia na ścianę wspinaczkową.

Kiedy mogę zapisać się na sekcje sportowe?

Na zajęcia można zapisywać się przez cały rok, pod warunkiem, że są wolne miejsca w grupach lub jest tworzona nowa grupa. W ciągu roku mamy dwa nabory do sekcji wspinaczkowych – pierwszy we wrześniu, kolejny w styczniu – na bieżąco jednak można się dopytywać o miejsca wolne.

Ile osób jest w grupie?

Maksymalnie 10 osób.

Partnerzy

Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego