RUSZYŁY ZAPISY NA LETNIE PÓŁKOLONIE 2024 !

Ściana wspinaczkowa

O nas

Na terenie byłej Kopalni Sosnowiec znajduje się Poziom 450,
miejsce, które powstało z miłości do sportu. Centrum wspinaczkowe o otwartym klimacie,
gdzie każdy, niezależnie od pokonywanych trudności będzie czuł się dobrze.

Ściana na Poziomie450 jest naprawdę wyjątkowa, ma ok 1600m2 powierzchni wspinaczkowych.
max. 13m wysokości, 50 stanowisk, ponad 150 dróg wspinaczkowych, zbudowana z dbałością o każdy detal.
Znajdziecie u nas sektory z 5 metrowymi drogami dla dzieci lub dla tych co walczą z lękiem wysokości.
Poza tym można się tu powspinać w każdej formacji, mamy sektor z pionami i połogami, przewieszenia małe i duże, okapy, rysę, zacięcia, filary, kanty oraz jak na śląsk/zagłębie przystało – komin. Na każdym stanowisku zazwyczaj są nakręcone 3 drogi (w większości, poza najtrudniejszymi sektorami, jedna z nich zawsze jest po dużych chwytach). Podsumowując – znajdziecie u nas drogi w pełnym spektrum trudności (najwięcej jest dróg z zakresie V-VI.1)
Poza tym posiadamy 2 sektory (w sumie 12 stanowisk) bez wędek gdzie wspinamy się tylko z dolną asekuracją (na prowadzenie).
Od 2021 roku ściana dysponuje 8 automatami do asekuracji Trublue dzięki którym można wspinać się bez partnera.

Bulderownia to ok 600 m2 powierzchni. Po dużej rozbudowie w 2021 roku boulderownia dzieli się na dwie części. Dolną „jaskienie” gdzie mamy 2 ściany obwodowe (mniej i bardziej przewieszoną), oraz kilka klasycznych balderowych formacji gdzie regularnie układamy nowe boulderki. Oraz NOWĄ boulderowie „na piętrze”, w której projekt włożyliśmy mnóstwo wiedzy i serca, dzięki tej rozbudowie podwoiliśmy powierzchnię boulderową na Poziomie.
Nowa boulderownia wyposażona jest w chwyty i struktury najlepszych producentów (Morpho holds, BluePill, Flathold, Cheetah, Bat holds, AIX, Xcult, Wataah, T-wall). Jak na szanującą się ścianę przystało bouldery są regularnie zmieniane tak aby nudą nie wiało.
Suplementując boulderowe możliwości Poziomu, proponujemy Wam dodatkowo ścianę systemową moona, campus z 3 rzędami listew, kołkownicę, zestaw chwytotablic, strefę siłową z ławką, sztangami, hantalmi, ketlami itp… a na ziemi certyfikowany materac który uratuje prawie wszystkie upadki z wysokości.

Wszystkie drogi i bouldery są nakręcone chwytami wiodących producentów,
a o bezpieczeństwo dba najlepszy sprzęt i kadra instruktorska z uprawnieniami PZA i AWF.

Nad nowymi drogami wspinaczkowymi oraz bulderami nieustannie pracuje kilku routesetterów
Regularnie wymieniamy drogi oraz bouldery tak aby zawsze było „coś nowego”.

Postawiliśmy sobie za cel promowanie wśród ludzi zamiłowania do aktywnego spędzania czasu.
Przekonamy Cię, że aktywny wypoczynek daje wiele przyjemności i satysfakcji i co więcej
jest możliwy w każdym wieku i na każdym stopniu zaawansowania.

Nieważne czy jesteś z Sosnowca, Katowic czy po prostu ze Śląska – zapraszamy Cię na naszą ściankę wspinaczkową. Tworzymy atmosferę, która sprzyja zarówno nauce, treningowi, jak i rozrywce na najwyższym poziomie. U nas każdy, bez względu na wiek i poziom zaawansowania będzie czuł się komfortowo. Ścianka wspinaczkowa to miejsce, gdzie troski dnia codziennego zostają przyćmione przez dobrą zabawę i chęć wspinania się coraz wyżej i wyżej.

Wspinanie się ma mnóstwo zalet.

Przede wszystkim doskonale wpływa do Twoje zdrowie, bo poprawia wydolność organizmu oraz wygląd sylwetki. Poza tym poczujesz, że masz nieskończone możliwości wspinania się – otworem będą stały różne ścianki zarówno w hali, jak i na świeżym powietrzu.

Nie czekaj, odwiedź nas. Cennik znajdziesz w naszej stronie.

Zapraszamy do WSPINANIA!!!

Partnerzy

Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego